Nejčastější otázky na čištění koberců, sedaček a čalounění

Jak důkladně a přitom ohleduplně vyčistit koberec?

Díky naší mnohaleté zkušenosti s čištěním koberců máme zkušenosti se speciálními šetrnými prostředky. Prostřednictvím našich profesionálních extraktorů firmy Kärcher dodáme vašemu koberci nový vzhled. Oddělená nádrž na čistou a špinavou vodu zajistí, že váš koberec se setká jenom s čistou mycí směsí, kterou tlakem dostaneme do koberce a vzápětí jedním tahem vysajeme. Výsledkem bude zářivá barva vašeho koberce. Pokud bude koberec hodně znečištěný tento proces opakujeme do doby než váš koberec bude zase jako nový.

Jaká bude cena?

Naše ceny jsou spíše nižší. Uvažte, že koberec si necháte vyčistit maximálně jednou za rok. Po tuto dobu si Váš koberec nebo sedačka zachová nový vzhled a zároveň bude zbaven(a) všech bakterií a roztočů. Ceník a jednoduchou kalkulaci najdete v kategorii Ceník.

Přizpůsobí se čištění mě, nebo se budu muset přizpůsobit já?

Řídíme se heslem: Náš zákazník. Náš pán… Snažíme se vždy vyjít, co nejvíce vstříc požadavkům zákazníka a pokud se na něčem dohodneme, tak to platí.

Jak dlouho koberec schne po vyčištění?

96% vody je odsáta v čisticím procesu extraktorem. Schnutí záleží na materiálu. Obvyklá doba schnutí koberce je cca 2-3 hodiny.

Je vhodné mokré čištění sedaček pro naší sedačku?

Čištění sedaček je vhodné pro všechny typy sedaček s jedinou vyjímkou a tou jsou sedačky kožené. Pro čištění čalounění sedaček se použivá speciální adaptér, který pod tlakem vstříkne do vlákna sedací soupravy čisticí směs a v tom samém tahu nasaje směs společně se špínou ze sedačky zpátky do stroje na čištění koberců (extraktoru). Čištění průměrně velké a znečištěné sedačky zabere cca kolem jedné hodiny. 90% skvrn dokážeme vyčistit. Existují ovšem skvrny, které už nevyčistí nic. Tyto skvrny jsou s největší pravděpodobností již starší a několikrát přečištěné (např. hadříkem a vanishem – o Vanishi o pár odstavců níže).

 

 Pro čištění skvrn na vaší sedačce postupujte následovně:

– K čištění přistupujte bezprostředně po vytvoření skrvny.

– Nejdříve tekutinu nasajte do papírových ubrousků. Nerozmazávejte jen položte na skvrnu.

– Poté vyždímaným hadříkem směrem od skvrny ven jedním tahem čistěte skrvrnu.

– Poté je nejlepší využít našich služeb:čištění koberců, čalounění a sedaček v Uherském Hradišti, půjčovna čističe koberců, sedaček

 

Jak dlouho trvá samotný čisticí proces?

Při ploše koberce 25m2 bude čisticí proces trvat zhruba 1h. Samozřejmě záleží na znečištění.

Vanish nebo strojové čištění mokrou cestou?

Jako firma s mnohaletou praxí čištění koberců můžeme potvrdit, že pokud se nechcete nadřít s nejistým výsledkem. Zavolejte si nás. Problémem u Vanishe je, že většina našich zákazníků ho aplikuje na velký koberec nebo sedačku. A pak špína s vanishem není odsáta pryč z koberce nebo sedačky. To způsobí, že špína je zanesena hlouběji do vláken a později se dostane na povrch a vytvoří mapu. Pokud Vanish tak jednoznačně jenom na koberce menších rozměrů, které můžete dát do sprchy a vysprchovat. Při sprchování se většina špíny dostane pryč. Avšak pokud koberec do sprchy dostat nemůžete, nebo chcete čistit Vanishem sedačku. Raději si nás na tuto práci zavolejte. Pokud si chcete máknout a rádi si váš koberec nebo sedačku vyčistíte sami.

Napsat komentář