Jak rychle zvládnout velký úklid

Velký úklid je strašákem většiny žen. Snaží se v krátké době nablýskat každy koutek a skulinku domu a za dva dny jen vzdychají, že mohou začít úplně znovu. Ani přehnaná čistota není úplně dobrá, proto je nejlepší se zaměřit na nejhorší části, kde se usazuje nejvíc bakterií.

Začněte mytím oken, tím i pořádně vyvětráte a vyperte záclony a dekoračky. Potom se zaměřte na zaprášený nábytek a vystavené předměty. Nábytek mnohdy stačí otřít speciálními mikro utěrkami a máte rozzářenou místnost. Vysajte koberce a umyjte podlahy. Když se rozhlédnete kolem sebe, může převládat spokojenost, protože větší část je už hotova.

Následující den se zaměřte na místa, kde se díky vhodným podmínkám dokonale množí nerůznější mikroorganismy. Jedná se o koupelny, toalety, ale také kuchyňské dřezy, sporáky, pračky a počítačové klávesnice, ovladače, vypínače a kliky u dveří. Vše důkladně umyjte čistícími prostředky, ani pračku nezapomeňte vymýt dezinfekčním roztokem. Zbavte se plísní a s desinfekcí to nikdy nepřehánějte. Další den se ujměte praní velkého prádla a můžete se pustit do vnitřních prostor nábytku, kde se skrývá hodně zpřeházeného. Vše nepotřebné bez milosti vyhoďte.

Nezapomeňte, že perfektně čisto nebude nikdy, nevěšte tedy hlavu ze zklamání.

Napsat komentář