Jak vyčistit sedačku během 90ti minut a bez dřiny?

Sedačka tvoří pomyslné srdce každého obývacího pokoje, kde trávíte nejvíce času se svými blízkými. Často tak dostane pořádně zabrat, zejména pokud máte doma děti nebo domácí mazlíčky. Aby si udržela vzhled jako nová, je potřeba se pravidelně věnovat její péči.

Čištění sedačky se doporučuje provádět aspoň jednou za rok, pokud máte doma malé děti nebo mazlíčky pak aspoň jednou za 6 měsíců. Na naše rady a tipy, jak vyčistit sedačku se můžete podívat níže.

Jak vyčistit sedačku bez zbytečné dřiny a jednoduše?

Existuje několik zásadních pravidel, jak vyčistit sedačku, aby byl výsledek více než uspokojivý. Základem je provádět čištění sedačky opravdu pravidelně a v případě, že dojde k nějakému výraznějšímu znečištění s dalším čištěním neotálet. Než se pustíte do vlastního čištění sedačky, je nutné odstranit všechny její volné části jako jsou třeba polštáře či přehozy. Pokud je to možné, dejte povlaky na polštáře vyprat a stejně tak případný přehoz nebo potah sedačky.

Následně zbavte sedačku volných nečistot ve formě prachu, drobků, chlupů nebo vlasů prostým vysátím. Na vysávání si dejte opravdu záležet, protože při hloubkovém čištění sedačky byste rozpustili i tyto nečistoty, jež lze odstranit jednodušeji..Teprve následovně se můžete pustit do vlastního čištění sedačky, a to buď suchou nebo mokrou metodou. Ačkoli je čištění suchou metodou jednodušší, doporučujeme provádět vždy jen hloubkové čištění sedačky mokrou metodou, která kromě znečištění eliminuje i nežádoucí pachy či mikroorganismy.

Nelamte si hlavu s tím, že nevíte jak na to, podle google hledá tyto rady: „jak vyčistit sedačku“ a „jak vyčistit koberec“ mnoho lidí, a právě proto, vám přinášíme přehledný návod pro oba případy.

Čím vyčistit sedačku?

Pokud tápete, čím vyčistit, zkuste se podívat na doporučení výrobce vaší sedačky nebo se zeptejte u prodejce. Obecně se doporučuje před prvním použitím přípravek na čištění sedaček vyzkoušet na kousku, který není vidět, abyste otestovali barevnou stálost sedačky a že přípravek, i když je na sedačky určen, vlákna nepoškodí.

Velmi často se lidé ptají, jak vyčistit semišovou sedačku, protože tento materiál je na chemii citlivější. Obecně platí že u semišových sedaček byste měli nejprve vyzkoušet, zda nebude suché čištění dostatečné.

Nebo se jednoduše obraťte na odborníky, kteří se specializují na hloubkové strojní čištění koberců a sedaček mokrou cestou. Pro více informací o hloubkovém čištění si můžete přečíst zde: https://btfacility.cz/cisteni-kobercu-sedacek-calouneni/